09 Shkurt 2023

Shakira zbulon detajet e albumit

SHBA, 7 korrik - Shakira ka zbuluar detajet e albumit të saj të ardhshëm, "Sale El Sol", album i cili do të editohet në dy gjuhë, angleze dhe spanjolle. Këngëtarja ka thënë se realizimi i saj i ri do të ketë një 'anë të fuqishme rroku' si edhe do të jetë 'romantik' dhe me këngë 'latine'.

"Jam shumë e kënaqur për albumin e ri, pasi ai më kujton periudha dhe nivele të ndryshme të karrierës time. Është si një bashkim i të gjithë atyre 20 viteve", ka thënë Shakira.

Këngëtarja ka zbuluar po ashtu se albumi është shumë 'personal' dhe diskuton tema si 'zemër-thyerja'. Albumi pritet të dalë në shitje në vjeshtë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)