04 Shkurt 2023

Sandra Bullock përdor krem kundër plakjes

SHBA, 26 mars - 45-vjeçarja Sandra Bullock, përdor krem të shtrenjtë kundër plakjes në mënyrë që të mbetet sa më e re dhe në formë.

Aktorja fituese e çmimit Oskar ka pranuar se është fanse e flaktë e kremit kundër plakjes "La Prairie", përderisa shton se ajo nuk e di saktë se cilat janë përparësitë e përdorimit të tij.

"Më pëlqen kremi kundër plakjes "La Prairie". Nuk është i lirë dhe nuk e kam idenë nëse funksionon, por më pëlqen se si e bën lëkurën time të ndjehet mirë. Të gjithë kujdesen më shumë kur është në pyetje mosha, por unë tani kam filluar t'i kushtoj rëndësi. Nuk e di si do të dukem në moshën 60-vjeçare, por më pëlqen të bëj eksperimente".

"Parfumi im i preferuar gjithmonë ka qenë Dune nga Christian Dior. Ka një erë të veçantë që më kujton ndjenjën e të dashuruarve", ka thënë Bullock. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)