07 Shkurt 2023

Sandra Bullock nis procedurat e divorcit me James

SHBA, 1 prill - Sandra Bullock më në fund duket se ka vendosur t'i besojë gjithçka avokatit të saj për procedurat e divorcit.

Flitet edhe për "betejë" përsa i takon marrjes në besim të fëmijëve të burrit të saj. Gjithsesi flitet se aktorja është bindur dhe tashmë ka vullnetin për t'u ndarë nga burri, i cili e ka tradhtuar me të paktën 4 femra.

Ndërkohë, vetë Jesse James mësohet se po bën një tentativë të fundit të dëshpëruar për të shpëtuar martesën, duke shkuar në një qendër rehabilitimi.

Pikërisht siç ndodhi me Tiger Woods, Jesse ka zgjedhur një klinikë për të kuruar varësinë e tij ndaj seksit. Zëdhënësi personal ka mbajtur sekret vendin, ku klienti i tij është mbyllur, por ka pranuar:

"Donte një trajtim mjekësor për të përballuar çështjet personale - ka deklaruar ai. James e kuptoi se ishte koha për të ndihmuar veten, familjen e tij dhe të shpëtojë lidhjen me Sandrën".

Gjithashtu si për t'i hedhur tjetër benzinë zjarrit ka ardhur një foto e burrit, teksa gjysmë nudo dhe me një kapele ushtarake në kokë, bën një përshëndetje naziste përpara objektivit.

Fotografia është kryer në vitin 2004, gjatë një feste në të cilën James ishte në superxhiro, ndërkohë që diçka e tillë ka bërë të shpërthejnë menjëherë polemikat në Amerikë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 shkurt 2023

 - Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, KulturÑ‘, Rini dhe Sport, shqyrton Projektligjin pÑ‘r Agjencinë e Kosovës për Akreditim. (Kuvendi i Kosovës, salla N303, ora 10:00)
    
- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, shqyrton Planin e Performancës për vitin 2023, të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 11:00)
    
- Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, së bashku me përfaqësuesit e grupeve të qytetarëve organizon ceremoninë për nënshkrimin e Agjendës së Kontratës Sociale për Gjilanin, që është zotim i përbashkët nëpërmjet zyrtarëve të Komunës dhe qytetarëve për të përmirësuar komunikimin, bashkëpunimin dhe veprimet kolektive. (Shkolla e Mesme e Muzikës, Gjilan, ora 12:00)
    
- Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, raporton në Komisionin për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim. Temë diskutimi është plani Hapësinor i Parkut Kombëtar “Bjeshkët e Nemuna”. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 13:00)

- Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, do të dorëzojë Kallëzim Penal në Prokurorinë Speciale në Prishtinë, për keqpërdorimin e mjeteve të Qeverisë së Kosovës nga ana e Këshillit Kombëtar Shqiptar. (Ndërtesa e Prokurorisë, ora 14:00)  
    
- Një delegacion i ambasadorëve të shteteve të QUINT-it në selinë e OSBE-së në Vjenë të Austrisë, vizitojnë Akademinë e Kosovës për Siguri Publike. I pranishëm do të jetë dhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. (Akademia për Siguri Publike, Vushtrri, ora 14:25)