25 Shtator 2022

Ritchie: Seksi me Madonnen, torturë e vërtetë

SHBA, 2 shkurt - “Madonna është obsesive dhe narciziste”. Këtë sekret të jetes private të këngëtares e rrefen ish bashkëshorti Guy Ritchie në një intervistë për revisten “Girl”, duke nxjerrë në dritë anet e errëta të jetës së saj.

“Vendos përherë në qender të vëmendjes veten. Eshtë e burgosur nga imazhi. Madonna me detyronte të beja seks duke dëgjuar këngët e saj”, thekson Ritchie, duke e cilësuar ish bashkëshorten si një njeri jonormal.

“I pelqente të kalonim momente intime në kolltukun me audio të integruar duke dëgjuar muzike. Unë pëlqeja krevatin por ajo dëshironte dicka me të komplikuar. I di përmendesh, Secrets, Vogue, Holiday dhe 500 këngët e saj, pasi isha i dëtyruar t’i dëgjoja në momentet intime”, shton ai. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 24 shtator 2022

- Federata Atletikës së Kosovës dhe Departamenti i Sporteve, organizon maratonën “Prishtina 2022”, në të cilën marrin pjesë mbi 500 garues. (Nisja bëhet nga Teatri Kombëtar, ora 9:00)

- Me qëllim të koordinimit ndër-institucional mes Qeverisë dhe Pushtetit Lokal mbahet takimi i përbashkët me Kryeministrin, Albin Kurti, Ministrin e Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, Ministrin e Financave, Hekuran Murati, Ministren e Ekonomisë, Artane Rizvanolli dhe Kryetarët e Komunave me ç ‘rast do të diskutohet performanca buxhetore e Komunave dhe Investimet Kapitale, energjia, etj... (Hotel Dukagjini në Pejë, ora 10:00)

- Partia Demokratike e Kosovës mban Konventën Programore të Gruas Demokratike të Kosovës.  (Hotel Emerald, ora 10:00)  

- Lidhja Demokratike e Kosovës, Dega në Gjilan mban konventën e madhe programore. (Salla e Teatrit të Qytetit në Gjilan, ora ora 11:00)

- Koalicioni i OJQ–ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë bën prezantimin e instalacionit simbolik “Fëmijët në Shkolla”. (Sheshi “Skënderbeu” në Prishtinë, ora 12:00)
 
- Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me Zëvendëskryeministren për Çështje të Pakicave dhe të Drejtat e Njeriut, Emilija Redžepi, marrin pjesë në hapjen solemne të Qendrës Kulturore Boshnjake, me rastin e festimit të Ditës Kombëtare të Boshnjakëve. (Qendra Kulturore Boshnjake në Prizren, ora 14:00)