16 Gusht 2022

Rihanna kërkon një emër për linjën e saj të parfumeve

SHBA, 28 shkurt - Këngëtarja e muzikës R&B, ka deklaruar kohët e fundit se ajo do të lançojë në treg një linjë parfum e cila do të jetë pronë e saj.

Madje Rihanna ka kërkuar nga fansat e saj që ta ndihmojnë për të gjetur një emër për parfumin e saj të ri.

Këngëtarja e superhitit "Umbrella" ka vendosur të ndjekë hapat e të yjeve dhe personaliteteve të tjera të famshmeve, si Britney Spears, Christina Aguilera dhe Jennifer Lopez.

Kështu që pritet që kjo linjë parfumi të dalë në treg gjatë këtij viti. Por, edhe pse fillimisht e ka quajtur "Route 22", ajo ka vendosur ta rishqyrtojë emrin, kështu që ka kërkuar nga fansat e saj që të kontribuojnë në gjetjen e një emri të përshtatshëm.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)