03 Tetor 2022

Ramazzotti-Marica, puthja zyrtarizon lidhjen

Milano, 22 qershor - Eros Ramazzotti mbyll përfundimisht dritaren për ish bashkëshorten Michelle Hunzinger pasi ka dhënë puthjen e parë zyrtare pas shumë kohësh.

Gjatë mbremjes speciale për 20 vjetorin e Dolce&Gabbana, këngëtari italian është puthur në publik me të fejuarën Marica Pellegrinelli, një modele 21 vjecare, me të cilën është lidhur që prej një viti.

Eros ia ka prezantuar të fejuarën vajzës së tij Aurora dhe pak muaj më parë ata kanë kaluar disa ditë pushime në ishujt Maldive.

Në Pallatin Marino të Milanos të ftuarit e Dolce&Gabbana ishin rreth 800, mes tyre shumë figura të njohura si, Monica Bellucci, Eva Herzigova, Peaches Geldof, Rachel Weisz, Duffy, etj. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 tetor 2022  - Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit interviston kandidatët për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 9:00)

-  Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione diskuton lidhur me procesin e nxjerrjes së akteve nënligjore, bazuar në Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijës me të ftuar, Habit Hajredini - Drejtori i Zyrës për Qeverisje të Mirë, Ahmet Kryeziu - Drejtor i Sawe the Children për Kosovë, dhe Naser Lajqi – përfaqësues i OJQ “Syri i Vizionit”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
 
- Avokati i Popullit organizon dëgjim publik lidhur me hetimin e përgjithshëm për shëndetin riprodhues. (Salla e Kuvendit Komunal në Gjakovë, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 10:00)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Prishtinës, Perparim Rama përuron hapjen e Sahat Kullës e cila edhe do t'i ndez dritat e Sahat Kullës, duke ndriçuar kështu këtë monument magjepsës të trashëgimisë kulturore në Prishtinë. (Prishtinë, ora 19:00)