04 Shkurt 2023

Pink, tashmë një yll revistash

SHBA, 9 maj - Këngëtarja e muzikës pop, Pink është një nga këngëtaret më të kërkuara për të pozuar në revistat më prestigjoze për shkak të look-ut të saj të vëcantë. Por këngëtarja rrëfen se nuk ka qenë gjithmonë një person në qendër të vëmendjes. Pink këtë moment e komenton me humor, duke kujtuar të shkuarën.

"Në fillimet e karrierës asnjë kryeredaktor reviste nuk më dëshironte në kopertinë. Më thoshin se nuk isha mjaftueshem femërore", kujton Pink.

Në moshën 30-vjecare biondja amerikane "hakmerret" duke pozuar për kopertinën e "Cosmopolitan", e veshur me rroba të firmës prestigjoze "Guçi".

"Sinqerisht që nuk e prisja këtë sukses sepse industria e muzikës duket e tejngopur. Unë vendos përherë gjithë energjinë time dhe nuk përdor asnjëhëre playback kur këndoj", shton këngëtarja.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)