03 Tetor 2022

Paris Hilton rrezikon me të dashurin e Madonna-s

SHBA, 25 maj - Pak kohë pas ndarjes nga Doug Reinhardt, “mreteresha” e mediave gossip, Paris Hilton ka gjetur një pre të rrezikshme për të kaluar kohën.

Bëhët fjalë për modelin e Madonna-s, Jesus Luz. Ata janë njohur në një party të zhvilluar në Kanë, ku miliarderja është fiksuar pikërisht me të dashurin e Madonna-s.

Pyetjes së gazetarëve Hilton i është përgjigjur duke thënë së nuk e dinte së behëj fjalë për të dashurin e këngetarës, por kjo deklarate mbetet pak e besueshme.

Ajo shtoi së kërkon falje për biseden që pati me Jesus. Po cfarë do të thotë zonja Ciccone kur të shikojë fotot e dy të rinjve, ku pasanikja afrohet me shumë së normalisht me modelin brazilian? Për ketë duhet te presim reagimin e saj.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 tetor 2022  - Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit interviston kandidatët për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 9:00)

-  Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione diskuton lidhur me procesin e nxjerrjes së akteve nënligjore, bazuar në Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijës me të ftuar, Habit Hajredini - Drejtori i Zyrës për Qeverisje të Mirë, Ahmet Kryeziu - Drejtor i Sawe the Children për Kosovë, dhe Naser Lajqi – përfaqësues i OJQ “Syri i Vizionit”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
 
- Avokati i Popullit organizon dëgjim publik lidhur me hetimin e përgjithshëm për shëndetin riprodhues. (Salla e Kuvendit Komunal në Gjakovë, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 10:00)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Prishtinës, Perparim Rama përuron hapjen e Sahat Kullës e cila edhe do t'i ndez dritat e Sahat Kullës, duke ndriçuar kështu këtë monument magjepsës të trashëgimisë kulturore në Prishtinë. (Prishtinë, ora 19:00)