27 Janar 2023

Paris Hilton ndahet nga i dashuri

SHBA, 13 prill - Paris Hilton thuhet se është ndarë nga i dashuri Doug Reinhardt, pasi sipas saj ai po e shfrytëzonte atë për famë dhe si shtysë për karrierën e tij.

Trashëgimtarja e hoteleve ishte detyruar që të ndërpresë lidhjen e saj me ish-yllin e serialit "The Hills", pasi është zbuluar se ai është bërë producent në një 'reality shou' të motrës së saj dhe se dëshironte që Paris të merrte pjesë në të.

"Paris kurrë nuk ka pasur plane që të marrë pjesë në një 'reality shou', por Reinhardt i bënte presion asaj që të merr pjesë, kurse ajo refuzoi kategorikisht. Pa përfshirjen e saj, ky reality sipas tij është dështim", tha një burim.

Spekulimet u përhapën javën e kaluar kur Hilton u pa vetëm, kurse ish i dashuri i saj Doug Reinhardt, shkoi te prindërit në Aspen.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)