27 Janar 2023

Paris e dehur në Rio, këndon dhe rrezohet

Rio De Jenerio, 16 shkurt - Paris Hilton ka arritur të tërheqë serish vëmendjen e kamerave. Ketë herë në Rio de Janeiro, nëpërmjet një situate te sikletshme: trashëgimtarja qe gjendej në Brazil për te promovuar një marke birre, ka marre superxhiro duke kërcyer nen efektin e alkoolit.

 

Dhe e gjithë ngjarja ka ndodhur ne sytë e dhjetëra personave dhe fotografeve.

Gjate performances se saj, ne çilen ka kenduar edhe disa këngë te Michael Jackson dhe Lady Gaga, ka përfunduar ne toke ne pistën e kërcimit.

Hilton mund te kishte qëndruar aty gjate gjithë kohës po te mos ishte për te dashurin e saj te momentit, 25 vjeçarin Doug Reinhardt, qe e mori ne krahë dhe e çoi ne hotel.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)