27 Janar 2023

Nora Istrefi, aksident me makinë në Tiranë

Tiranë, 12 shkurt - Nuk ka qenë aspak e këndshme vizita e fundit e Nora Istrefit në Tiranë. Teksa po bënte një xhiro me makinë në zonën e ish-Bllokut, ajo është përplasur me një vajzë tjetër nga kryeqyteti.

Aksidenti u bë shkak për një debat mes tyre, madje këngëtarja nuk ka kërkuar aspak falje, por i ka thënë asaj se ishte artiste, ishte pikërisht Nora Istrefi.

Por, vajzës së aksidentuar nuk i ka bërë aspak përshtypje ky fakt, por i ka kërkuar këngëtares që t’i paguante dëmin, ndryshe do të lajmëronte policinë.

Më në fund Nora është dorëzuar, pasi e dinte se ishte fajtore në incident. Kjo nuk është hera e parë për Norën, pasi në Prishtinë, policia e ka gjobitur disa herë për shpejtësi të lartë dhe parkim të gabuar.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)