18 Gusht 2022

Nis edicioni i 11-të i festivalit Ngom Fest

Prizren, 14 korrik - Sot në kalan e bukur të Prizrenit do të nis edicioni i 11-të i festivalit Ngom Fest i cili do të mbahet nga data deri me 17 korrik.

Ngom Fest është aktivitet kulturor i cili përmes muzikës synon promovimin e artistëve dhe komunikimin mes të rinjëve dhe ka për qëllim promovimin e vlerave kulturore te Prizrenit.

Gjatë tri ditëve festivali do te ket dy skena Sunrise dhe Sunset, ku do të performojnë artist të ndryshëm vendor dhe nga shtetet e jashtme.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 gusht 2022

 - Mbahet seanca në rastin e falsifikimit të tenderit 800 mijë euro për rinovimin e objektit të PSRK-së ndaj të akuzuarit Tahir Sopa, përfaqësues i firmave “NBT ING SHPK” dhe “NPN Bajramaj”. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Komuna e Rahovecit mbant dëgjimi publik për buxhetin e vitit 2023 më bashkësit lokale, lagjet urbane dhe përfaqesues të shkollave. (Shtëpia e Kulturës 'Mensur Zyberaj' në Rahovec, ora 10:00)

- Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës mban konferencë për media e cila ndërlidhet me shpalljen e grevës së përgjithshme. (Zyrat e BSPK-së, ora 13:00)

- Fondacioni Shtatëmbëdhjetë organizon hapjen e programit Rezidenca 17. (Shtëpia e Hivzi Sulejmanit në lagjen Taslixhe, ora 18:00)