03 Shkurt 2023

Naomi Campbell shperthen nga nervoza

SHBA, 24 prill - Naomi Campbell është kthyer sërish nën vëmendjen e mediave për shpërthimet e saj të inatit, këtë herë për një pyetje mbi një diamant që ish-dikatori i Liberisë, Charles Taylor, i ka dhuruar në 1997-ën.

Bëhet fjalë për një “blood diamond” (diamant gjaku), siç quhen ndryshe gurët e nxjerrë nga minierat e vendeve afrikane që janë në luftë dhe që shpesh shërbejnë për të financuar blerjen e armëve nga rebelët.

“Nuk kam marrë asnjë diamant dhe nuk dua të flas për këtë”, është shprehur Campbell, e cila menjëherë më pas ka goditur një telekamer dhe ka dalë nga studioja e ABC-së.

Ka mbërritur momenti i dasmës së Naomi Campbell dhe Vladimir Doronin.Manjati rus ka rrëfyer për life.ru se shoqëruesja e nuses do të jetë Dasha Zhukova, stiliste dhe partnere e pronarit të Chelsea-t, Roman Abramovich.

Vladimiri nuk ka dhënë detaje të tjera dhe as datën e saktë të ceremonisë.

Ndërkohë pasaniku rus është ende i martuar me Ekaterinën, e cila është nëna e vajzës së tyre adoleshente Katia.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)