04 Shkurt 2023

Naomi Campbell intervistohet nga policia e New York-it

New York, 3 mars - Top modelja amerikane, Naomi Campbell është kërkuar që të merret në pyetje nga policia e New York pasi ajo u akuzua nga shoferi i saj për ushtrim dhune. Policia e New York raportoi se supermodelja akuzohet se e ka goditur shoferin e saj në kokë.

Në kohën kur policia ka takuar akuzuesin , shoferin e modeles amerikane, njoftohet se personi i dhunuar ka pasur shenja të dukshme dhune nën syrin e tij të djathtë.

Pas këtij lajmi, një zëdhënës i policisë pohoi se ata prisnin që Naomi Campbell të vinte vullnetarisht që të raportonte në polici në lidhje me këtë ngjarje.

Në vitin 2008, Naomi Campbell u dënua me 200 orë punë të detyrueshme në komunitet. Ky denim u krye në qytetin e Londrës.

Shkaku i këtij dënimi ishte një incident që kishte pasur supermodelja me dy policë britanikë të cilët punonin në një aeroport.

Arsyeja e këtij vendimi ishte se ylli i pasarelave ishte nxehur me dy policët pasi asaj i kishte humbur një çantë udhëtimi.

Por nuk mbarojnë këtu rastet e dënimeve për Naomi Campbell. Campbell u dënua për ditë burg pasi ajo i pati përplasur në kokë një celular shërbueses së dhomës së hotelit, ku ajo po qëndronte aktualisht. Kjo ngjarje ndodhi gjithashtu në New York. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)