18 Gusht 2022

Moore: Seksi me Kutcher po më rinon

SHBA, 5 maj - Demi Moore ka pohuar disa herë se seksi me bashkëshortin e ri Ashton Kutcher i pëlqen shumë por tashmë ajo i jep më shumë fuqi marrëdhënies së tyre, duke shtuar se ky është edhe sekreti i rinisë së saj.

46 vjecarja kërkon të theksojë se diferenca e 15 viteve nuk ndihet aspak në lidhjen e tyre, të paktën për momentin. “Leksione te rregullta në krevat të ndihmojnë të ngadalësosh plakjen”, thotë aktorja brune në një intervistë për faqen Perez Hilton.

Më tej ajo shton se në krah ka dikë që e do për atë që është, madje edhe për sjelljet apo pjesët e saj joperfekte. “Jam plakur dhe nuk jam dhe nuk jam më ajo që isha 20 apo 30 vjec”, shprehet Moore.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 gusht 2022

 - Mbahet seanca në rastin e falsifikimit të tenderit 800 mijë euro për rinovimin e objektit të PSRK-së ndaj të akuzuarit Tahir Sopa, përfaqësues i firmave “NBT ING SHPK” dhe “NPN Bajramaj”. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Komuna e Rahovecit mbant dëgjimi publik për buxhetin e vitit 2023 më bashkësit lokale, lagjet urbane dhe përfaqesues të shkollave. (Shtëpia e Kulturës 'Mensur Zyberaj' në Rahovec, ora 10:00)

- Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës mban konferencë për media e cila ndërlidhet me shpalljen e grevës së përgjithshme. (Zyrat e BSPK-së, ora 13:00)

- Fondacioni Shtatëmbëdhjetë organizon hapjen e programit Rezidenca 17. (Shtëpia e Hivzi Sulejmanit në lagjen Taslixhe, ora 18:00)