03 Tetor 2022

Miranda Kerr pozon topless

SHBA, 19 maj - Engjëlli i Victoria\'s Secret, e bukura, sensualja, tërheqësja Miranda Kerr nuk resht kurrë së habituri njerëzit.

Gjithnjë ka mrekulluar fansat me trupin e saj, kostumet e banjos super-hot tani, e dashura e Orlando Bloom ka dalë në kopertinën e revistës I-d, topless, e bukur dhe e paarritshme.

Jeta e saj profesionale po shkon për mrekulli dhe nuk mbetet pas as marrëdhënia e saj me aktorin bukurosh anglez, me të cilin është diskutuar shumë herë për dasmë.

Nuk dihet ende nëse do të ketë një ceremoni të tillë, por të dy janë fotografuar të lumtur, të dashuruar pranë njër-tjetrit.

Po ashtu kujtojmë që Orlando është mësuar ta shohë Mirandën nudo, ndaj nuk pritet që të bëjë ndonjë skenë xhelozie.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 tetor 2022  - Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit interviston kandidatët për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 9:00)

-  Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione diskuton lidhur me procesin e nxjerrjes së akteve nënligjore, bazuar në Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijës me të ftuar, Habit Hajredini - Drejtori i Zyrës për Qeverisje të Mirë, Ahmet Kryeziu - Drejtor i Sawe the Children për Kosovë, dhe Naser Lajqi – përfaqësues i OJQ “Syri i Vizionit”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
 
- Avokati i Popullit organizon dëgjim publik lidhur me hetimin e përgjithshëm për shëndetin riprodhues. (Salla e Kuvendit Komunal në Gjakovë, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 10:00)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Prishtinës, Perparim Rama përuron hapjen e Sahat Kullës e cila edhe do t'i ndez dritat e Sahat Kullës, duke ndriçuar kështu këtë monument magjepsës të trashëgimisë kulturore në Prishtinë. (Prishtinë, ora 19:00)