03 Tetor 2022

Minogue: I dashuri më qetëson

SHBA, 21 qershor - Kylie Minogue ka pranuar se kur ajo shfrenohet gjatë punëve me karrierën e saj, i dashuri Andres Velancoso gjithnjë tenton ta qetësojë atë.

Këngëtarja është në lidhje me modelin spanjoll që nga tetori i vitit 2008 dhe pranon se puna në albumin e fundit "Aphrodite", ishte hera e parë që ai e pa atë duke punuar dhe se tentoi ta qetësonte atë.

"Dallimi i madh në lidhjen tonë është se ai tani po më sheh se çfarë jam, kur jam duke punuar. Kam kaluar nga të qenit e relaksuar në të punuarit intensivisht, duke pasur shfrenime pas disa orësh punë dhe me të dashurin tim që duhej të më duronte. Ai vetëm më shikon dhe më thotë: 'Hey, qetësohu, asgjë nuk është problematike'", tregon Minogue.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 tetor 2022  - Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit interviston kandidatët për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 9:00)

-  Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione diskuton lidhur me procesin e nxjerrjes së akteve nënligjore, bazuar në Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijës me të ftuar, Habit Hajredini - Drejtori i Zyrës për Qeverisje të Mirë, Ahmet Kryeziu - Drejtor i Sawe the Children për Kosovë, dhe Naser Lajqi – përfaqësues i OJQ “Syri i Vizionit”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
 
- Avokati i Popullit organizon dëgjim publik lidhur me hetimin e përgjithshëm për shëndetin riprodhues. (Salla e Kuvendit Komunal në Gjakovë, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 10:00)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Prishtinës, Perparim Rama përuron hapjen e Sahat Kullës e cila edhe do t'i ndez dritat e Sahat Kullës, duke ndriçuar kështu këtë monument magjepsës të trashëgimisë kulturore në Prishtinë. (Prishtinë, ora 19:00)