10 Gusht 2022

MASHTI dhe Zyra Greke prezantojnë romanin “Ditë e re” të Nikos Chrysos

Prishtinë, 2 mars - Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknoligjisë dhe Inovacionit (MASHTI) në bashkëpunim me Zyrën Ndërlidhëse Greke në Prishtinë, organizojnë ceremoninë e prezantimit të romanit “Ditë e re” të autorit Nikos Chrysos.

Në këtë ceremoni do të kenë fjalë rasti ministrja Arbërie Nagavci dhe shefja e Zyrës Ndërlidhëse Greke në Prishtinë, Chryssoula Aliferi, si dhe autori i romanit, i cili në vitin 2019 u vlerësua me çmimin europian në letërsi.

Prezantimi i librit bëhet sot në amfiteatrin e Bibliotekës Kombëtare të Kosovës, 

Kalendari

Ngjarjet e datës 10 gusht 2022

- Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00) 

- Agjencia Kosovare e Privatizimit mban ceremoninë e hapjes së ofertave të shitjeve përmes Likuidimit SHAL 57. (Hoteli Grand, ora 12:30)