17 Gusht 2022

Mariah Carey e ka kompleks fytyrën

SHBA, 1 Mars - Mariah Carey thotë se ajo e ka kompleks fytyrën e saj që nga mosha 19-vjeçare. 40-vjeçarja thotë se ajo gjithmonë ka qenë e shqetësuar për pamjen pasi dikush nga kompania e saj incizuese ia kishte potencuar pikat e dobëta dhe ato të mira.

"Mbaj mend kur kam filluar dhe kam qenë në një kompani incizuese në moshën 19-vjeçare dhe dikush më tha, 'Kjo është ana jote e mirë dhe kjo është e keqe. Mos lejo që dikush të të fotografojë në këtë anë. Dukesh e tmerrshme'. Dhe kështu, krijova këtë kompleks, sikur të mos kisha pasur kurrë kompleks", ka thënë Carey.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)