03 Shkurt 2023

Madonna, protagoniste në filmin W.E

SHBA, 6 maj  - Madonna mund të ketë kaluar kufirin e 50 viteve por fiziku e tregon si një vajzë të re.

Këngëtarja ka realizuar disa foto me regjisorin Gus Van Sant për revistën “Interview Magazine”, ku ka folur edhe për të ardhmen e saj.

Ajo i shtang të gjithë kur thotë se do marrë pjesë në filmin "W.E.", i cili do xhirohet në Angli dhe do ketë si subjekt një histori gjatë Luftës II Botërore por që lidhet edhe me Nju Jorkun e vitit 1998.

“Po, do shkojë pas dhe para në kohë”, shprehet diva e muzikës pop. “Mes këtij filmi dhe kujdesit për 4 fëmijët nuk kam fuqi për asgjë tjetër. Nuk e di cfarë do bëj me muzikën por le të presim”, shton Madonna.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)