09 Shkurt 2023

Madonna, këngëtarja më e dëgjuar e dhjetëvjcarit

Londër, 8 prill - Kompania britanike Ppl që punon me të drejtat muzikore në Angli, ka publikuar disa të dhëna, sipas të cilave, Madonna është këngëtarja më e dëgjuar e dhjetvjecarit të fundit në Britaninë e Madhe.

Me këto të dhëna, ajo mposht legjendarët Beatles dhe Robbie Williams. Vendin e katërt e mban grupi i muzikës rock, Queen.

Presidenti i Ppl, Fran Nevrkla, renditja është ideuar në bazë të të drejtave të shpërndarjes të paguara nga lokalet publike si diskotekat, baret, pub-et, radiot dhe televizionet. Kjo është një surprizë e hidhur për fansat e Beatles.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)