27 Janar 2023

Madona në kërkim të një vile pranë liqenit Maggiore

SHBA, 5 tetor - Një vilë tepër e madhe, luksoze dhe e mbluar nga gjelbërimi, në mënyrë të tillë që të garantojë privatësi por sigurisht me pamje nga liqeni.

Këto janë parametrat ideale të shtëpisë që është vënë në kërkim këngëtarja e famshme amerikane Madona në zonën e liqenit italian Maggiore.

Për momentin akoma nuk është bërë asgjë e ditur por duhet thënë se në kërkim është vënë një ekip i posaçëm për të gjetur shtëpinë e kërkuar nga Madonna, dhe tashmë mund të thuhet se ata janë në pritje të ofertës së saj.

Njoftohet se ata do të jenë në gjendje të përmbushin kërkesat e këngëtares, por gjithçka do të varet nga sasia e parave që do të shpenzojë ylli i popit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)