03 Shkurt 2023

Lopez: Ndarja nga Afleck më ndryshoi jetën

SHBA, 8 korrik - Jennifer Lopez ka deklaruar se ndarja nga Ben Affleck e ka ndryshuar tërësisht.

“Nuk besoj se isha lënduar aq shumë më parë nga një ndarje pasi kishim shumë ëndrra sëbashku. Eshtë hera e parë kur unë u ndieva vërtetë keq”, shprehet bukuroshja me origjinë nga Porto Riko.

Para lidhjes me Afleck, Lopez ishte lidhur edhe me reperin P. Diddy, moment që e cilesoi si “të shëmtuar”. Jen ka pasur edhe një lidhje me Cris Judd, me të cilin u martua në vitin 2001.

Aktualisht ajo është martuar me Marc Anthony, lidhje nga e cila ka edhe dy binjakë, Max dhe Emme. “E kemi bërë njëri-tjetrin më të mirë. Duket sikur nuk kemi qënë asnjëherë larg”, përfundon Lopez. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)