04 Shkurt 2023

Lewis: Fama ka edhe anë të këqija

SHBA, 22 prill - Leona Lewis ka deklaruar se të qenit e famshme ka anën e saj të errët: qendrimi larg të afërmëve gjatë tureve të saj muzikor.

Këngëtarja rregullisht udhëton me avion në të gjithë botën për të promovuar muzikën e saj, gjë që e bën të vështirë qëndrimin pranë familjes, sidomos me të dashurin Lou Al-Chamaa.

“Jam një person emocional dhe jam shumë e ndjeshme për disa çështje të caktuara”, është shprehur Leona.

“Por kam fituar pavarësinë time duke lëvizur në vende të ndryshme, sepse zakonisht mbaja me vete familjen time shumë protektive dhe njerëzit përreth meje”, thotë këngëtarja. “Por shkoj në shtëpi sa herë mundem”, shton ajo.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)