09 Shkurt 2023

Lady Gaga pritet të lançojë album Remix

SHBA, 11 korrik - Këngëtarja e famshme amerikane Lady Gaga është pranë lançimit të një albumi Remix të ri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në muajin e ardhshëm, që përmban 10 hite të ripërpunuara të sajat.

Krijuesja e hitit të njohur \"Poker Face\" do të lançojë albumin e saj të ri \"Lady Gaga - The Remix\" më datën 3 gusht, ndërsa në të do të jenë 10 këngë të ripërpunuara nga albumet e mëparshme \"The Fame\" dhe \"The Fame Monster\".

Mes këngëve që do të dalin si Remix të këtij albumi janë edhe hitet, \"Alejandro\", \"Bad Romance\", \"Just Dance\", \"Telephone\", \"Love Game\" dhe \"Paparazzi\", të cilat janë punuar nga producenti Stuart Price. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)