03 Shkurt 2023

Lady Gaga: Nuk do e tradhtoja kurrë një mashkull

SHBA, 6 korrik - Lady Gaga si gjithmonë ka habitur me deklaratat e saj të bujshme. Gjatë një interviste këngëtarja e njohur për skandalet e saj dhe për sjelljet e saj provokueshe është shprehur se ajo asnjëherë nuk do ta tradhtonte një të dashur.

Këngëtarja e njohur për videoklipet e saj me tematikë të fortë erotike ka pohuar se ajo ka një kod të fuqishëm moral.

Këngëtarja e hitit "Poker Face", për të cilën thuhet se ka ringjallur lidhjen me ish të dashurin Mattheë Williams, thotë se ajo është shumë e përkushtuar në një lidhje, pavarsisht faktit se shpesh e portretizon veten si një femër e egër.

"Si një këngëtare jam mizore dhe egër, por si person kam një kod të fuqishëm moral. Asnjëherë nuk do ta tradhtoja një mashkull; unë besoj në sinqeritet dhe integritet... Mos u mashtroni nga mënyra si dukem- pas gjitha këtyre unë e di se kush jam dhe cilët janë kufijtë e mi", ka thënë këngëtarja për Mail on Sunday.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)