19 Qershor 2021

Kreacionet e Vjollca Llapashticës, në ballinë të revistës së modës Harper‘s Bazaar

Prishtinë, 2 qershor - Disenjatorja Vjollca Llapashtica, gjatë kësaj kohe ka prodhuar disa kreacione- kryesisht fustane, për tregun e jashtëm ndërkombëtar, të cilat janë publikuar në ballinë të revistës së modës Harper‘s Bazaar.

Revista Harper,s Bazaar, është njëra ndër revistat me lexueshëmri më të madhe nga fusha e modës dhe ka shtrirje thuajse në të gjitha vendet e botës. Revista në fjalë botohet nga viti 1867 në New York.

Disenjatorja Llapashtica, ka paralajmëruar se brenda këtij viti do të prodhojë edhe koleksione të tjera për vendet që e kanë tejkaluar COVID 2019.

Ndryshe, kreacionet e Vjollca Llapashticës, në vazhdimësi janë pjesë e ballinave të revistave më të mëdha botërore nga fusha e modës.

Gjeni të bashkëngjitura pamje nga kreacionet e Llapshticës në ballinën e revistës Harper‘s Bazaar.

Kalendari

Ngjarjet e datës 19 Qershor 2021 - Pishina e Gërmisë hap dyert për sezonin veror 2021. (Gërmia, Prishtinë, ora 10:00)    

- Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) dhe forumZFD promovojnë librin “Përtej dhimbjes, drejt guximit: Rrëfime për traumën e dhunës seksuale në luftë”. (Biblioteka Kombëtare, ora 11:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës në të cilen do të shqyrtojë dhe miratojë rekomandimit për caktimin lartësisë së Shpenzimeve të Fushatës për zgjedhjet lokale 2021. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, bën homazhe te varri i veprimtares Nekibe Kelmendi, në 10 vjetorin e vdekjes. (Varri i Nekibe Kelmendi, ora 12:00)

- Komuna e Mitrovicës do të bejë përurimin e rrugës së asfaltuar në fshatin Kovaqicë të Shalës së Bajgores. (Fshati Kovaqicë, ora 14:00)