03 Shkurt 2023

Kim i merr mendjen Ronaldos

Manchester, 18 prill -  I shkreti Wayne Bridge! Futbollistit po i shkon shumë ters në dashuri...lojtari i Manchester City  shpresoi ta harronte skandalin seksual mes partneres së tij dhe ish-shokut të skuadrës, John Terry, duke joshur bukuroshen Kim Kardashian, të cilën e ka njohur në Miami.

Por pasanikja seksi e ka 'tradhëtuar' me një tjetër futbollist të njohur: Christiano Ronaldo.

Pasi ka ndjekur ndeshjen e Real, Kim, e cila është vetëm pas përfundimit të historisë me yllin e futbollit amerikan Reggie Bush, ka kaluar një mbrëmje të tërë në restorant me Ronaldon, duke shkëmbyer puthje dhe përqafime pasionante me të.

Pas darkës duket se Kim e ka ndjekur me një tjetër makinë Ronaldon deri në shtëpinë e tij dhe mësohet se ka dalë prej andej mëngjesen e nesërm.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)