04 Shkurt 2023

Katie Holmes përgatitet për fëmijën e dytë

SHBA, 1 mars - Aktorja Katie Holmes është “duke u përgatitur” për fëmijën e dytë të saj me aktorin Tom Cruise.

Sipas një raporti të gazetës “New York Post” dhe një kolumne të saj në faqe gjashte, ish aktorja e filmit “Dawson's Creek” është duke vizituar rregullisht qendrën e santologjistëve.

Holmes dhe Cruise janë përcjellës të këtij besimi shumë kontrovers.

Katie – e cila është shumë e dhënë pas vajzës së saj Suri (3) me aktorin e filmit “Top Gun” – kohëve të fundit ka promovuar filmin e saj të ri bashkë me Kelvin Kline, “The Extra Man” dhe dramën “The Romantics at Sundanes”, tani është kthyer në Hollywood për të kaluar disa kohë në Qendrën Shkencore të Hollywood'it.

Javën e kaluar Katie kaloi katër orë atje.

“Ajo ka bërë njëjtë sikurse kishte bërë më parë kur ishte shtatzënë me Suri”, ka thënë një burim.

“Tom nuk e ka fshehur faktin që dëshiron edhe një tjetër bebe. Madje ai kishte thënë se gruaja e tij ishte duke u parapërgatitur për këtë”.

Sajantologjistët besojnë se “shëndeti dhe mendja e shëndoshë e një fëmijë fillon para se ai të lind”, thuhet në ueb-faqen e tyre – ku po ashtu thuhet se nëna duhet të jetë e qetë para se të lind.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)