03 Shkurt 2023

Kardashian: Nuk jam e lidhur me Ronaldon

SHBA, 20 prill - Bukuroshja Kim Kardashian, ka mohuar të gjitha spekulimet për lidhjen e saj me Cristiano Ronaldon duke thënë se dëshiron të qëndrojë 'single' pas ndarjes nga i dashuri i saj, Reggie Bush.

"Unë nuk mendoj se jam njëra prej vajzave për lidhje të gjata, më pëlqen të rifreskohem. Tani dua të jem vetëm. Unë nuk mund të kujtoj herën e fundit kur isha pa të dashur. Unë punoj shumë për këtë dhe vërtetë nuk po mendoj për të dashur", ka thënë bukuroshja.

Edhe pse ajo është pranë romancës së re, Kim Kardashian kategorikisht ka mohuar spekulimet se ajo e ka puthur superyllin Cristiano Ronaldo në Miami.

"Sipas mediave në SHBA, unë po puth shumë njerëz! Secilën herë kur jeni në të njëjtin vend ata thonë se je takuar me të dashur të ri dhe në këtë pikë unë jam dorëzuar. Kush është burimi? Do të doja të dija, dua të punësoj njerëz për blogun tim dhe do të doja të dija se kush janë këto burime", ka thënë Kardashian. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)