03 Tetor 2022

Kardashian josh një tjetër futbollist

Los Angeles, 25 qershor - Pak ditë më parë deklaroi në një intervistë se vazhdon të jetë single, por mesa duket Kim Kardashian ka gënjyer.

Ajo ka një fiksim për lojtarët e futbollit dhe këtë e ka vërtetuar edhe me të dashurin e saj më të ri, Miles Austin. Pak muaj pas ndarjes nga ish futbollisti i New Orleans, Reggie Bush, brunia amerikane nuk humbet kohë.

“Ata u takuan në një restorant në Los Angeles, shkëmbyen numrat dhe u dëgjuan më pas”, thotë një burim për revistën “People”.

Sipas të njëjtit burim, Kardashian mendon se Austin është një djalë i përshtatshëm për të, ndërsa futbollisti ende nuk po u beson syve që ka arritur të joshë një nga femrat me seksi të planetit.   

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 tetor 2022  - Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit interviston kandidatët për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 9:00)

-  Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione diskuton lidhur me procesin e nxjerrjes së akteve nënligjore, bazuar në Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijës me të ftuar, Habit Hajredini - Drejtori i Zyrës për Qeverisje të Mirë, Ahmet Kryeziu - Drejtor i Sawe the Children për Kosovë, dhe Naser Lajqi – përfaqësues i OJQ “Syri i Vizionit”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
 
- Avokati i Popullit organizon dëgjim publik lidhur me hetimin e përgjithshëm për shëndetin riprodhues. (Salla e Kuvendit Komunal në Gjakovë, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 10:00)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Prishtinës, Perparim Rama përuron hapjen e Sahat Kullës e cila edhe do t'i ndez dritat e Sahat Kullës, duke ndriçuar kështu këtë monument magjepsës të trashëgimisë kulturore në Prishtinë. (Prishtinë, ora 19:00)