27 Janar 2023

Jolie: Nuk jetoj dot pa Brad Pitt

SHBA, 9 korrik - Angelina Jolie është shprehur në një intervistë për mediat amerikane se ajo dhe partneri i saj, Brad Pitt, kanë nevojë të jenë së bashku dhe gjithmonë ata janë të vetëdijshëm se po kalojnë kohë të veçantë njëri për tjetrin.

Aktorja që është duke rritur gjashtë fëmijë, këmbëngul se ajo dhe bashkëshorti i saj gjithmonë krijojnë momente pozitive për njëri-tjetrin, pa pasur nevojë që fëmijët të ndërhyjnë në romancën e tyre.

\"Fëmijët natyrisht se na mbajnë të lidhur, por një lidhje nuk do të mbahet nëse është vetëm për fëmijë. Ju duhet të jeni gjithnjë të interesuar për njëri-tjetrin dhe të keni, vërtet, vërtet momente shumë të mrekullueshme së bashku. Ne bëjmë kështu. Neve na pëlqen të jemi së bashku. Ne kënaqemi me këtë. Ne kemi nevojë për këtë dhe ne gjithnjë e gjejmë atë kohën e veçantë. Ne qëndrojmë të lidhur. Ne flasim për këtë. Është shumë e rëndësishme\", u shpreh Jolie e cila është e bindur se Brad Pitt është i dashuruar me atë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)