03 Shkurt 2023

Jolie në Paris për filmin e saj "The Turist"

Paris, 25 shkurt - Aktorja bukuroshe Angelina Jolie ka qenë në kryeqytetin e Francës në Paris për filmin e saj "The Turist". Së bashku me aktoren kanë qenë dhe bashkëshorti i saj Brad Pitt me fëmijët e tyre.

Ndërkohë që Jolie po merrej me filmin e saj më të fundit duke realizuar pjesët e tij, Pitt së bashku me Zahara, 5 vjeç dhe Shiloh 3 vjeç shkuan në dyqanet më në modë të vendit për të blerë veshje nga më të ndryshmet.

Pas kësaj xhiroje në kryeqytetin francez Brad së bashku me fëmijët dhe Jolie janë kthyer në hotelin e tyre ku kanë drekuar së bashku.

Me sa duket familja Pitt po kalon momente mjaft të lumtura pasi kujtomë që ata ishin dhe në Venecia së bashku, ku atje do të kthehen sërish pasi në Paris pritet që të qëndrojnë vetëm për pak ditë.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)