09 Shkurt 2023

Jessica Simpson zgjeron biznesin, do të dizajnojë ora

SHBA, 19 shkurt - Jessica Simpson vazhdon ta zgjerojë biznesin e saj. Ajo do të dizajnojë një koleksion të ri të orëve.

Këngëtarja tashmë ka linjën e saj të bizhuterive, si pjesë e koleksionit "Jessica Simpson", ku po ashtu përfshihen këpucët, çantat e dorës, valixhet, rrobat etj.

Kurse tani, ajo ka vendosur që mbretërisë së saj të modës t'ia shtojë edhe një linjë të orëve.

Jessica ka thënë se për këtë është duke punuar me nënën e saj dhe ky është thjesht një pasion i të dyjave.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)