04 Shkurt 2023

Jessica Alba planifikon të adoptojë një fëmijë

SHBA, 4 prill - Jessica Alba ka zbuluar se ajo planifikon të adoptojë fëmijë, shkruan revista "People".

Gjatë xhirimit të episodit të ardhshëm të "Extreme Makeover: Home Edition", aktorja ka thënë se ajo do të dëshironte të ketë një familje më të gjerë.

Alba ka thënë se ajo është inspiruar pasi ka ndihmuar një familje që kishte adoptuar 13 fëmijë, por ende jetonte në një rimorkio të vogël.

"Nëse ke dashuri dhe kapacitet dashurie për fëmijë, vetëm duhet të adoptoni. Dhe unë planifikoj ta bëj atë", ka thënë Alba.

Aktorja tashmë ka një fëmijë me burrin e saj Cash Warren, vajzën 21-muajshe Honor Marie. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)