07 Shkurt 2023

Jennifer Lopez: Zënkat i bëjnë mirë një lidhjeje

SHBA, 29 prill - Jennifer Lopez ka pranuar se i pëlqejnë zënkat me bashkëshortin e saj Marc Anthony, sepse ajo është e bindur se martesa e tyre do të ishte e mërzitshme pa grindjet pasionante.

Këngëtarja dhe aktorja, e cila u martua me këngëtarin latin në vitin 2004, beson se të dashuruarit duhet të sfidojnë njëri tjetrin duke u grindur sepse kjo do tregon një lidhje të shëndetshme.

"Për gjithë stabilitetin që kemi për njëri-tjetrin, Marc dhe unë jemi artistë. Të dy e duam intensitetin. Të dy jemi pasionantë dhe kjo ekziston ende në lidhjen tonë. Nëse nuk do ta kishim këtë, do të ishte e mërzitshme. Për mua, shumë e mërzitshme."- është shprehur këngëtarja Lopez

"Jam sfida më e madhe që Anthony ka pasur ndonjëherë. Njerëzit gjithmonë thonë se grindjet janë fenomen negativ, por të gjithë kanë nevojë për këtë. Ka shumë dinamikë mes nesh dhe lidhja jonë është shumë pasionante. Kjo është arsyeja se pse lidhja jonë ende vazhdon."- ka thënë Lopez.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 shkurt 2023

 - Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, KulturÑ‘, Rini dhe Sport, shqyrton Projektligjin pÑ‘r Agjencinë e Kosovës për Akreditim. (Kuvendi i Kosovës, salla N303, ora 10:00)
    
- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, shqyrton Planin e Performancës për vitin 2023, të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 11:00)
    
- Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, së bashku me përfaqësuesit e grupeve të qytetarëve organizon ceremoninë për nënshkrimin e Agjendës së Kontratës Sociale për Gjilanin, që është zotim i përbashkët nëpërmjet zyrtarëve të Komunës dhe qytetarëve për të përmirësuar komunikimin, bashkëpunimin dhe veprimet kolektive. (Shkolla e Mesme e Muzikës, Gjilan, ora 12:00)
    
- Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, raporton në Komisionin për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim. Temë diskutimi është plani Hapësinor i Parkut Kombëtar “Bjeshkët e Nemuna”. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 13:00)

- Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, do të dorëzojë Kallëzim Penal në Prokurorinë Speciale në Prishtinë, për keqpërdorimin e mjeteve të Qeverisë së Kosovës nga ana e Këshillit Kombëtar Shqiptar. (Ndërtesa e Prokurorisë, ora 14:00)  
    
- Një delegacion i ambasadorëve të shteteve të QUINT-it në selinë e OSBE-së në Vjenë të Austrisë, vizitojnë Akademinë e Kosovës për Siguri Publike. I pranishëm do të jetë dhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. (Akademia për Siguri Publike, Vushtrri, ora 14:25)