09 Shkurt 2023

Janet Jackson, premton realizimin e albumeve të tjera

SHBA, 2 prill - Këngëtarja e famshme Janet Jackson ka mohuar spekulimet se ajo po e braktis muzikën pop. Motra e mbretit të muzikës pop, Michael Jackson theksoi se është dashuruar me muzikën, saqë nuk mund të heqë dot dorë kurrë prej saj.

Pas një pauze, këngëtarja e hitit \"Nasty\" bëri një rikthim në muzikë në vitin 2008, me albumin e saj të dhjetë, \"Discipline\", me të cilin u nis në turneun Rock Withchu, i cili u përcoll me disa probleme, siç ishte sëmundja e këngëtares, e cila e detyroi të anulonte shtatë koncerte në SHBA dhe Kanada, dhe gjithashtu të gjitha datat në Japoni.

Së fundmi është përfolur se Janet nuk po planifikon të realizojë këngë të reja dhe se do të përqendrojë karrierën e saj në aktrim, gjë që mohohet nga këngëtarja.

\"Lexova diku se nuk jam duke planifikuar të realizoj më albume, kjo nuk është e vërtetë. Më pëlqen kënga dhe performimi aq shumë, saqë nuk mund të heq dot dorë\", ka thënë Janet për \"USA Today\".

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)