16 Gusht 2022

Janet Jackson dëshiron të krijojë familje

SHBA, 2 mars - Janet Jackson ka zbuluar dëshirën për të filluar familje me partnerin e saj Jermaine Dupri.

Këngëtarja 43-vjeçare, e cila është në një lidhje jo të qëndrueshme me Dupri, ka thënë se në mesin e dëshirave të saj të së ardhmes janë të depërtojë në teatër dhe të ketë fëmijë.

"Në një aspekt dua të bëj teatër, është diçka të cilën gjithmonë kam dashur ta bëj. Do të realizoj më shumë filma, dhe dua të kem fëmijë", ka thënë Janet në një intervistë për revistën Gotham.

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)