09 Shkurt 2023

Janet fajëson mjekun për vdekjen e Michael

SHBA, 5 prill - Janet Jackson ka pranuar se ajo fajëson mjekun Conrad Murray, duke insistuar se ai është përgjegjës për vdekjen e vëllait të saj Michael Jackson.

Murray pritet të paraqitet në gjykatë më 5 prill, nën akuzën për vrasje të Mbretit të muzikës Pop, Michael Jackson.

Mjeku është deklaruar i pafajshëm, por motra e ikonës së muzikës ka thënë në emisionin televiziv të Oprah Winfreyt se ajo e fajëson Conrad Murrayn për vdekjen e vëllait të saj.

"Po, unë e fajësoj atë. Ai është njeriu që merrej me administrimin e ilaçeve, sipas asaj që di unë", tha Janet Jackson. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)