04 Shkurt 2023

Ish-i dashuri kërkon 20 milionë nga GaGa

SHBA, 22 mars - Lady GaGa është duke u akuzuar me 20 milionë paund nga ish-i dashuri i saj, i cili thotë është merita e tij për shndërrimin e saj në yll. Producenti Rob Furasi, i cili kishte shkruar këngën 'Paparazzi', supozon se GaGa e kishte shkarkuar atë pas prishjes së lidhjes së tyre.

Furasi beson se ai meriton më shumë se sa një çek prej 406 mijë funtesh që i është dhënë nga GaGa për faktin e kishte ngjitur atë në skenë dhe i kishte ndihmuar të nënshkruajë marrëveshje incizimi.

Akuza kundër GaGa, emri i vërtetë i të cilës është Stefani Germanotta, është dërguar të mërkurën në gjykatën e lartë në Manhattan.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)