03 Shkurt 2023

Houston shtyn një koncert si pasojë e një sëmundjeje

SHBA, 7 prill - Diva amerikane e Pop-it, Whitney Houston ka shtyrë një koncert të sajin të planifikuar për mbrëmjen e sotme në Paris për shkak një sëmundjeje, duke vonuar hapjen evropiane të turit të saj botëror që ka pasur një pritje jo shumë të qëndrueshme nga fansat e muzikës në Azi dhe Australi.  

Organizatorët e koncertit deklaruan se 46-vjeçarja Houston kishte shprehur shumë entuziazëm në lidhje me hapjen e etapës evropiane të turit të saj botëror në ''Omnisport Bercy'', në Paris dhe keqardhje në lidhje me shtyrjen e koncertit.  

"Whitney ka probleme me një infeksion në rrugët e sipërme të frymëmarrjes dhe pas një konsulte mjekësore, doktorët këshilluan që të shtyhet koncerti", thuhej në një deklaratë të organizatoreve të koncertit.  

"Whitney dhe grupi i saj kërkojnë ndjesë së koncerti do të duhet të shtyhet dhe të zhvillohet në një tjetër datë duke qenë se fansat po njoftohen brenda një kohe kaq të shkurtër", thuhet në deklaratë.  

Turi i saj do të rifillojë sipas parashikimeve në Manchester, Britani, më 8 prill dhe një date e re për koncertin e Parisit do të bëhet publike brenda pak kohësh.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)