27 Janar 2023

Hollywood, 10 meshkujt më të kërkuar

Hollywood, 10 prill - Sipas një sondazhi të kryer nga revista ’Life & Style’, aktorët Leonardo DiCaprio, Ashton Kutcher dhe Jamie Foxx kanë arritur që të klasifikohen në top 10 meshkujt më të kërkuar në Hollywood.

Sipas kësaj revista aktorët e lartëpërmendur kanë pësuar rënie në karierën e tyre, mirëpo prap se prap kanë arritur që të jenë ndër aktorët më të kërkuar në Hollywood.

Sipas këtij hulumtimi të kryer nga revista ’Life & Style’, edhe femrat të cilat kanë ndarë dhe po e ndajnë sërish krevatin bashkë me këta aktorë, cilësohen të kenë qenë femra me shumë fat, që të jenë pranë këtyre meshkujve.

Fjala është për Demi Moore e cila është në lidhje me Ashton Kutcher, për modelën Bar Rafaeli e cila është në lidhje me DiCapri-on si dhe fjala është edhe për Stacy Dash, e dashura e fundit e aktorit Jamie Fox.

Në këtë hulumtim të kësaj reviste ndër meshkujt të cilët cilësohen të jenë top meshkujt në Hollywood, në pozitën e katërt Matt Damon, në vendin e pestë radhitet David Spade, në të gjashtin Jamie Kennedy, në të shtatin Brian Austin Green, në pozitën e tetë ndër 10 meshkujt më të suksesshëm në Hollywood radhitet Jared Leto, në pozitën e nëntë Davit Arquette, ndërsa në pozitën e dhjetë apo të fundit radhitet Andy Dick.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)