27 Janar 2023

Film dokumentar për Celine Dion

Toronto, 18 shkurt - Fansat e këngëtares së famshme kanadeze Celine Dion do të kenë mundësinë që ta njohin më mirë idhullin e tyre me anë të një filmi dokumentari i cili flet për jetën e legjendës së këngëve romantike. Titulli i këtij filmi dokumentar është "Celine: Through the Eyes of the World" ose Celine Dion, në sytë e botës.

"Arsyeja se përse kërkova që të bëhej një filmi dokumentar për jetën time është që të falenderoj fansat që erdhën tek koncerti im i parë dhe njerëzit e mi që më kanë mbështetur përherë. Jam një njeri me shumë fat."- u shpreh këngëtarja kanadeze.

Në shumë sekuenca të këtij filmi tregohen shumë aspektet të jetës dhe karrierës së gjatë të këngëtares Celion Dion. Në këtë film dokumentar pritet që të paraqiten momente nga kuintat gjatë koncerteve recital të këngëtares kanadeze.

Gjithashtu në këtë dokumentar do të paraqiten filmime ekzkluzive nga jeta e përditshme e këngëtares Celion Dion së bashku me familjarët e saj. Gjithashtu në këtë prodhim dokumentar do të jepen edhe disa nga momente nga regjistrimet që janë bërë në kohën kur krijoheshin superhite të këngëtares Celine Dion.

Dion ka njoftuar se kohët e fundit ajo do të ndërmarrë një tur koncertesh recital në shtetet e Las Vegas apo në rezortet fantastike të Miamit. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)