17 Gusht 2022

Fansat izraelitë të Metallica do të bojkotojnë koncertin

Telaviv, 4 mars - Fansat izraelitë të grupit të hard rrokut "Metallica" janë shprehur se do ta bojkotojnë koncertin e grupit legjendar amerikan që do të zhvillohet në Tel Aviv. Arsyeja e këtij bojkoti është çmimi i lartë i biletave të këtij koncerti.

Anëtarët e grupit legjendar kanë caktuar datën 22 maj për të kënduar në Izrael, që do të jetë koncerti i parë që nga viti 1999 në këtë vend.

Organizatorët e koncertit kanë njoftuar se çmimi i biletës do të jetë nga 159 dollarë, ndërsa kjo ka shkaktuar pakënaqësi ndërmjet fansave

Më shumë se 500 fansa të këtij grupi, janë betuar në adresën virtuale të Facebook-ut se do ta bojkotojnë koncertin duke propozuar që çmimi i biletave duhet të jetë të paktën sa gjysma e çmimit aktual. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 16 gusht 2022

- Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal organizon debatin publik për të prezantuar dhe diskutuar rreth draft Strategjisë Kombëtare dhe Planit të Veprimit për Menaxhimin dhe Kontrollin e Qenve me dhe pa Pronar 2022-2028. (Amfiteatri i Qeverisë në ish ndërtesen e Rilindjes, ora 9:00)

- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, do të takojë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj. (Kuvendi i Kosovës, Salla N204, ora 9:00 - Mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit)

- Komuna e Rahovecit organizon degjim publik me biznese dhe grupe te interesit për buxhetin e vitit 2023 dhe Kornizës Afatmesme Buxhetore për vitet 2024-2025. (Salla e Kuvendit Komunal, ora 11:00)