03 Tetor 2022

Divorci, Elin kërkon 750 milion dollarë

SHBA, 22 maj  - Divorci mes Tiger Woods dhe gruas se tij Elin Nordegren kushton as me shumë e as me pa por 750 milion dollarë.

Të pakten kjo është shuma e kërkuar nga gruaj e ish-sportistit me te paguar në glob. Elin vec kërkesës financiare ka kerkuar edhe kujdestarinë e fëmijëve të ciftit per t’i dhënë divorcin konsensual te shoqit.

Cifti Woods-Nordegren u perca pas plasjes se skandaleve seksuale të njëpasnjëshme të golfistit Tiger Woods i cili ishte perfshirë në disa ‘aventuara’ jashtemartesore.

Tiger iu nenshtrua edhe një kure në një klinikë në Florida per t’u “cliruar” nga varesia seksuale, perpjekje kjo e cila sic duket nuk ia arriti qellimit të saj, të shpetonte martesen me Elin.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 tetor 2022  - Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit interviston kandidatët për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 9:00)

-  Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione diskuton lidhur me procesin e nxjerrjes së akteve nënligjore, bazuar në Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijës me të ftuar, Habit Hajredini - Drejtori i Zyrës për Qeverisje të Mirë, Ahmet Kryeziu - Drejtor i Sawe the Children për Kosovë, dhe Naser Lajqi – përfaqësues i OJQ “Syri i Vizionit”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
 
- Avokati i Popullit organizon dëgjim publik lidhur me hetimin e përgjithshëm për shëndetin riprodhues. (Salla e Kuvendit Komunal në Gjakovë, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 10:00)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Prishtinës, Perparim Rama përuron hapjen e Sahat Kullës e cila edhe do t'i ndez dritat e Sahat Kullës, duke ndriçuar kështu këtë monument magjepsës të trashëgimisë kulturore në Prishtinë. (Prishtinë, ora 19:00)