03 Shkurt 2023

Christina Aguilera publikon një këngë të re

SHBA, 1 prill - Pas shumë kohësh është shfaqur në tregun muzikor ylli i muzikës Christina Aguilera.

Më në fund ka dalë në qarkullim kenga më e fundit e Christina Aguileras, "Not Myself Tonight" e gjinisë tecno-pop. Kenga paraprin daljen në treg të albumit "Bionic" që parashikohet të pubikohet në datën 8 qershor.

Aguilera e ka publikuar ne faqen e saj të internetit këngen, duke nisur një fushatë promovimi. Kënga mund të shitet nga "iTunes" vetëm në 13 prill.

Në albumin e ri, Aguilera bashkëpunon me emra të njohur si, Sia, Tricky Stewart, Polow Da Don, Le Tigre, Hill & Switch dhe Ladytron. "Puna me këta artistë dhe producentë është një kujtim i paharrueshëm.

Falë talentit të tyre, albumi është pasuruar në nivelet zanore", shprehet këngëtarja amerikane. Christina Aguilera ka fituar 5 cmime Grammy dhe ka shitur rreth 30 milionë albumen në mbarë botën. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)