07 Shkurt 2023

Cheryl Cole pritet të publikojë librin fotografik

SHBA, 30 mars - Në fund të këtij viti Cheryl Cole pritet të publikojë një përmbledhje fotografike të titulluar "Cheryl Cole - Bota ime".

Krijuesja e hitit "Fight for This Love", e cila kohë më parë është ndarë nga bashkëshorti Ashley Cole, pritet që të shfaqë jetën e saj personale në një përmbledhje fotografish të pa publikuara më parë të mbledhura në 'librin' e titulluar "Cheryl Cole - Bota ime", që pritet të publikohet në shtator.

"Mendoj se shikimi i fotografive është ngjashëm si të dëgjosh muzikë dhe të kujton se çfarë ka ndodhur dhe si ndjeheni në momente të ndryshme të jetës. Shpeshherë shikoj fotografitë e vjetra dhe nuk mund të besoj se ajo isha unë. Mendoj se ne të gjithë e bëjmë këtë".

"Unë mund të shikoj fotografitë dhe në të njëjtën kohë të ringjall kujtimet. Kjo është arsyeja pse doja ta bëja këtë libër, të zgjedh fotot që kanë domethënie për mua dhe t'i shpjegoj ato momente të jetës time", përfundoi Cole.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 shkurt 2023

 - Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, KulturÑ‘, Rini dhe Sport, shqyrton Projektligjin pÑ‘r Agjencinë e Kosovës për Akreditim. (Kuvendi i Kosovës, salla N303, ora 10:00)
    
- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, shqyrton Planin e Performancës për vitin 2023, të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 11:00)
    
- Kryetari i Gjilanit, Alban Hyseni, së bashku me përfaqësuesit e grupeve të qytetarëve organizon ceremoninë për nënshkrimin e Agjendës së Kontratës Sociale për Gjilanin, që është zotim i përbashkët nëpërmjet zyrtarëve të Komunës dhe qytetarëve për të përmirësuar komunikimin, bashkëpunimin dhe veprimet kolektive. (Shkolla e Mesme e Muzikës, Gjilan, ora 12:00)
    
- Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, raporton në Komisionin për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim dhe Zhvillim. Temë diskutimi është plani Hapësinor i Parkut Kombëtar “Bjeshkët e Nemuna”. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 13:00)

- Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, do të dorëzojë Kallëzim Penal në Prokurorinë Speciale në Prishtinë, për keqpërdorimin e mjeteve të Qeverisë së Kosovës nga ana e Këshillit Kombëtar Shqiptar. (Ndërtesa e Prokurorisë, ora 14:00)  
    
- Një delegacion i ambasadorëve të shteteve të QUINT-it në selinë e OSBE-së në Vjenë të Austrisë, vizitojnë Akademinë e Kosovës për Siguri Publike. I pranishëm do të jetë dhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla. (Akademia për Siguri Publike, Vushtrri, ora 14:25)