04 Shkurt 2023

Celine Dion nuk heq dorë nga dëshira për fëmijë

SHBA, 11 shkurt - Këngëtarja kanadeze Celion Dion ka pohuar se në vitin 2011 do të jetë më shumë aktive dhe e pranishme për publikun me anë të koncerteve dhe turneve të shumta në të cilat ajo do të marrë pjesë.

Pritet që pas firmosjes së një kontrate me "Caesars Palace", Celion Dion do të këndojë në më shumë se 70 koncerte në tre vitet e ardhshëm.

Dion po ashtu nuk heq dorë nga dëshira për të pasur edhe një fëmijë. Ajo është betuar se do të vazhdojë me fertilizimin in vitro (IVF) derisa të mbetet shtatzënë.

Deri më tani, këngëtarja ka bërë katër tentativa artificiale për të mbetur shtatzënë, por ka dështuar në tentimin për të zgjeruar familjen me burrin e saj Rene Angelil.

41-vjeçarja, e cila ka një djal 9-vjeçar Rene-Charles, i ka thënë revistës People se do të vazhdojë deri sa të ketë sukses. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)