27 Janar 2023

Catherine Zeta-Jones i pastron flokët me birrë

SHBA, 25 mars - Catherine Zeta-Jones shfrytëzon mjaltin dhe birrën për të pastruar flokët pasi këto produkte i bëjnë flokët të shkëlqejnë.

Bukuroshja fituese e çmimit Oskar thotë se ajo punon shumë për ta ruajtur pamjen e saj në nivel dhe shfrytëzon produkte të shpikura për ta mbajtur lëkurën dhe flokët të shndritshme.

"Jam rob i pamjes time! E mbaj lëkurën të pastër duke aplikuar një kombinim të mjaltit dhe kripës në gjithë trupin tim, për ta zbutur dhe për ta shtresuar. Po ashtu i ushqej flokët me mjaltë dhe me birrë".

"Mbaj erë birre për disa ditë më pas! Nuk ngurroj të them se kurrë nuk largohem nga shtëpia pa çantën e grimit. Mendoj se jam nga njerëzit që e pëlqejnë grimin", ka thënë aktorja..

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)