03 Tetor 2022

Britney dëshiron të lidhet sërish me Ghalib

SHBA, 25 qershor - Britney Spears i ka bërë telefonata të fshehta ish-të dashurit të saj Adnan Ghalib, i cili konsiderohet si fajtori kryesor për 'çrregullimet mendore' që pati këngëtarja në vitin 2008.

Usmagazine.com njofton se këngëtarja e hitit "Womanizer", e cila ishte e lidhur me fotografin britanik për tre muaj, e ka marrë në telefon 37-vjeçarin, duke qenë se nuk është e lumtur me jetën e saj aktuale.

Këngëtarja 28-vjeçare aktualisht është duke jetuar nën mbikëqyrjen e babait të saj Jamie dhe avokatit Andrew Wallet, të cilët kanë kontroll të plotë mbi të.

Mirëpo një burim ka thënë se Britney është e fiksuar pas Ghalib dhe dëshiron që sërish të lidhet me të.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 tetor 2022  - Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit interviston kandidatët për anëtarë të Këshillit Gjyqësor të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N302, ora 9:00)

-  Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione diskuton lidhur me procesin e nxjerrjes së akteve nënligjore, bazuar në Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijës me të ftuar, Habit Hajredini - Drejtori i Zyrës për Qeverisje të Mirë, Ahmet Kryeziu - Drejtor i Sawe the Children për Kosovë, dhe Naser Lajqi – përfaqësues i OJQ “Syri i Vizionit”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
 
- Avokati i Popullit organizon dëgjim publik lidhur me hetimin e përgjithshëm për shëndetin riprodhues. (Salla e Kuvendit Komunal në Gjakovë, ora 10:00)

- Mbahet mbledhja e kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C301, ora 10:00)

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Ndërtesa e Kuvendit, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Prishtinës, Perparim Rama përuron hapjen e Sahat Kullës e cila edhe do t'i ndez dritat e Sahat Kullës, duke ndriçuar kështu këtë monument magjepsës të trashëgimisë kulturore në Prishtinë. (Prishtinë, ora 19:00)